Informacje o jednostce

BLOK OPERACYJNYKoordynator zespołu anestezjologów

lek. Adam Kuczys


Kierownik Bloku Operacyjnego

mgr Anna Wojciechowska


Zastępca Kierownika Bloku Operacyjnego

mgr Elżbieta Nejmowicz

Zakres usług

Nasz Blok Operacyjny to centrum zaawansowanych procedur medycznych, wspierające kompleksowe leczenie w pięciu specjalistycznych dziedzinach. Dysponujemy czterema nowoczesnymi salami operacyjnymi oraz specjalistyczną Salą Angiograficzną, zapewniającymi wsparcie dla oddziałów:

  1. Neurochirurgii,
  2. Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej,
  3. Chirurgii Szczękowo-Twarzowej,
  4. Otorynolaryngologii,
  5. Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej.

Praca w Bloku Operacyjnym jest zorganizowana w sposób umożliwiający efektywne zarządzanie czasem i zasobami. Od godziny 7.00 do 15.00 funkcjonujemy w systemie planowym, koncentrując się na zaplanowanych zabiegach. Po godzinie 15.00 do 7.00 rano przechodzimy w tryb ostro dyżurowy, gotowi do działania w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach.Nasza kadra zarządzająca składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o płynność pracy i bezpieczeństwo pacjentów. Koordynator Bloku Operacyjnego, będący anestezjologiem, odpowiada za harmonogram pracy sal i zespołu anestezjologów. Kierownik Bloku, pielęgniarka operacyjna, nadzoruje pracę zespołu pielęgniarskiego i ekipy sprzątającej, dbając jednocześnie o dostępność odpowiednich środków i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia operacji. Zastępca Kierownika, pielęgniarka anestezjologiczna, jest odpowiedzialna za zespół anestezjologiczny i przejmuje obowiązki Kierownika w przypadku jego nieobecności.

W Bloku Operacyjnym wykorzystujemy sprzęt wysokospecjalistyczny, tak jak zestawy endourologiczne, endoskopowe, laparoskopy, neuromonitoring, lasery, Ramię C, aparaty rentgenowskie, neuronawigacje, skalpel ultradźwiękowy, wiertarki, i inne urządzenia. Dzięki temu zapewniamy najwyższy standard opieki i efektywność zabiegów.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie jest zaangażowany w zapewnienie najwyższej jakości opieki medycznej, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i metody leczenia.

Nasza kadra

Kierownik Bloku Operacyjnego

  • mgr Anna Wojciechowska

Zastępca kierownika

  • mgr Elżbieta Najmowicz

KontaktSekretariat

Pozostałe aktualności

Filtruj:WszystkieAktualnościProjekty MZProjekty UE
Koniec wpisów
Skip to content