Informacje o pracowni

Pracownia EEG i EMG


Lokalizacja

Badania wykonywane są w Pracowni EMG i EEG obok głównego budynku szpitala.Zakres usług

eeg

Badania elektroencefalograficzne (EEG) służą ocenie czynności bioelektrycznej mózgu. Są one wykorzystywane głownie w diagnostyce i monitorowaniu leczenia padaczki, ale także w diagnostyce różnicowej utrat przytomności i incydentów napadowych, innych chorobach neurologicznych, zaburzeniach świadomości i innych okolicznościach medycznych.

W Pracowni EEG USK w Olsztynie wykonywane są badania ambulatoryjne oraz stacjonarne badania pacjentów hospitalizowanych w Klinikach i Oddziałach USK.

Realizujemy podstawowe badanie EEG, badania Video-EEG, badania po całonocnej deprywacji snu, wielogodzinne/długoterminowe badania Holter EEG, istnieje możliwość badań kortykograficznych ECoG – środoperacyjnych badań stosowanych w leczeniu padaczek.

Badania są wykonywane i opisywane przez kwalifikowany personel posiadający certyfikaty PTNK.

Badanie EEG jest procedurą bezinwazyjną, niebolesną, nie narażającą pacjenta na promieniowanie, działanie pola magnetycznego czy ultradźwięków.

Zapisy na badania odbywają się telefonicznie lub bezpośrednio w pracowni, wszystkich szczegółowych informacji o przygotowaniu się do badania udzielają Technicy Pracowni EEG.

Najczęstsze pytania

  • Jak do nas trafić?
Jak do nas trafić?

Pracownie znajdują się na parterze w Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa – jest to odrębny budynek po prawej stronie od głównej bryły szpitala.

  • W jakich godzinach czynna jest rejestracja?
W jakich godzinach czynna jest rejestracja?

Rejestracja jest czynna w dni robocze w godzinach 7.30 – 8.00 oraz 13.30-14.30


KontaktPracownia EEG


Pracownia EMG

Pozostałe aktualności

Filtruj:WszystkieAktualnościProjekty MZProjekty UE
Koniec wpisów
Skip to content