Informacje o pracowni

Rezonans Magnetyczny


Lokalizacja

Badania wykonywane są w Pracowni MR naprzeciwko głównego budynku szpitala.Szpital dysponuje dwoma aparatami MR : Siemens Magnetom Prisma Fit 3T oraz PHILIPS INGENIA 3T

Rejestracja na badanie

Na badanie Rezonansu Magnetycznego (MR) należy zarejestrować się w Rejestracji Pracowni Rezonansu Magnetycznego zlokalizowanej na parterze vis-a-vis głównego wejścia Szpitala w godzinach 8:00 – 15:00, osobiście lub pod numerem telefonu 45 95 95 222 wew.2


Najczęstsze pytania

Odbiór wyniku badania

Wynik można odebrać osobiście bądź przez osobę upoważnioną na piśmie w rejestracji MR bądź poprosić o wysyłkę wyniku na adres domowy.

Zgłaszając się na badanie MR Pacjent powinien przynieść ze sobą:

  • aktualne skierowanie na badanie lub kod skierowania
  • dowód osobisty
  • poprzednie wyniki badań obrazowych (tj. TK, MR) – opis + płyta CD, wyniki badań laboratoryjnych, wypis ze szpitala.
  • aktualny poziom kreatyniny i wskaźnika filtracji kłębuszkowej (eGFR) (wynik podanego badania nie powinien przekraczać 30 dni w dniu badania)
  • w przypadku gdy pacjent przebył wcześniej zabiegi, operacje które wiążą się z posiadaniem w ciele pacjenta materiałów bądź urządzeń medycznych (tj. śruby, pyłki metaliczne, stenty naczyniowe, klipsy naczyniowe, rozrusznik serca, ortopedyczne materiały, implanty ślimakowe) należy udzielić informacji na piśmie odnośnie posiadanego urządzenia / materiału oraz data zabiegu

Jak przygotować się do badania rezonansu magnetycznego?

Przygotowanie do badania rezonansu magnetycznego na ogół nie wymaga powstrzymywania się od spożywania posiłków, przyjmowania napojów lub leków, choć może to być konieczne w przypadku przeprowadzania badania z kontrastem, o czym jednak informują odpowiednio wcześniej pracownicy placówki medycznej. Wówczas ostatni posiłek należy skończyć przyjmować co najmniej 2 godziny przed badaniem.

Przedmioty, które mogą oddziaływać z polem magnetycznym należy pozostawić w miejscu wyznaczonym przez personel pracowni, np. :

  • biżuterię, zegarki, okulary, długopisy, klucze, spinki do włosów, itp. ,
  • ubrania z metalowymi elementami – spinkami, suwakami, metalowymi zakończeniami na sznurkach używanych np. w bluzach i spodniach dresowych, itp.
  • wyjmowane protezy dentystyczne,
  • urządzenia elektroniczne, np. telefony komórkowe, zegarki,
  • torebka, portfel.

Do badania zapoleca się założyć luźne bawełniane, wygodne ubrania (pozbawione metalowych elementów), pozwalające na pozostawanie przez dłuższy czas w bezruchu.


KontaktRejestracja Rezonans

Pozostałe aktualności

Filtruj:WszystkieAktualnościProjekty MZProjekty UE
Koniec wpisów
Skip to content